R Madrid 3:1 Man City

Real Madrid je proizveo nevjerojatan kasni povratak protiv Manchester Cityja i organizirao finale Lige prvaka protiv Liverpoola, jer im je Karim Benzema pobjednik penala u produžecima donio nevjerojatnu ukupnu pobjedu nad Cityjem rezultatom 6-5.

Trinaestostruki pobjednici zaostajali su ukupnim rezultatom 5-3 u 90. minuti na Bernabeuu nakon što je Riyad Mahrez doveo City u vodstvo (73).

No, dva pogotka u dvije minute zamjenika Rodryga dramatično su doveli do 2-1 (ukupno 5-5) za Real u 91. minuti i poslao izjednačenje u produžetke.

Realova epska borba tada je završena u petoj minuti nadoknade kada je Benzema zabio jedanaesterac nakon što ga je srušio Ruben Dias.

Timske vijesti

• Real Madrid je napravio dvije promjene u odnosu na poraz u prvoj utakmici jer se Casemiro vratio u sredinu, a Rodrygo je ispao, dok je Nacho zamijenio Davida Alabu, koji je bio dovoljno spreman samo za klupu.
  • Man City je također napravio dvije promjene nakon domaće pobjede nad Realom jer se Kyle Walker vratio nakon ozljede i zamijenio Johna Stonesa, dok se Joao Cancelo vratio iz suspenzije i preuzeo mjesto Oleksandra Zinčenka.

City je bio blizu iznuđivanja jedanaesteraca, ali Fernandinho je na kraju prvog poluvremena produžetaka pružio šansu za gol na zadnjoj stativi, jer su čelnici Premier lige propustili ući u finale Lige prvaka.

Real, koji je također došao s leđa u prethodna dva kola protiv Paris Saint-Germaina i Chelseaja, stigao je do svog prvog finala Lige prvaka od 2018. kada je pobijedio Liverpool sa 3-1.

Koristite preglednik Chrome za pristupačniji video player

Drugi pogodak Real Madrida u isto toliko minuta protiv Manchester Cityja u polufinalu Lige prvaka zaprepastio je Simona Thomasa, Juliana Warrena i Darrena Ambrosea u Sky Sports News Studiju!

No momčad Jurgena Kloppa sada će tražiti osvetu protiv španjolskog prvaka u Parizu 28. svibnja jer šef Reala Carlo Ancelotti želi postati prvi menadžer koji je četiri puta osvojio natjecanje.

Super sub Rodrygo izaziva zadivljujući povratak

City je donio tijesnu prednost Španjolskoj od jednog gola nakon uzbudljive pobjede od 4-3 u prvoj utakmici na Etihad stadionu prošlog utorka, ali u dugim periodima revanš je bio napet i nervozan.

U 20. minuti Bernardo Silva je imao prvu priliku na utakmici, ali je vratar Reala Thibaut Courtois čvrsto zaustavio Portugalčev poluvolej nakon što je pametno uhvatio loptu Kevina De Bruynea.

Pet minuta prije poluvremena, Courtois je ponovno trebao biti na oprezu jer je odbio udarac Phila Fodena s 25 jardi kako bi ostao bez golova.

Darren Ambrose kaže da Manchester City sada mora osvojiti Premier ligu nakon poraza od Real Madrida u polufinalu Lige prvaka

No, unutar nekoliko sekundi nakon ponovnog pokretanja, Real je trebao biti izjednačen samo da bi Vinicius izgubio veličanstvenu priliku odmah iz početnog udarca nakon što je Brazilac, koji nije bio označen na zadnjoj stativi, pospremio pored ubačaja Danija Carvajala nakon loše zamke Cityja u ofsajdu .

No, napetost je tada podignuta za stranu Pepa Guardiole jer je Silva pronašao Mahreza nakon vožnje, a Alžirac je potom udario u curling pored Courtoisa.

Riyad Mahrez zabija za Man City protiv Real Madrida u revanš utakmici polufinala Lige prvaka
Slika:
Riyad Mahrez zabio je prvi gol Cityja na Bernabeuu

Zamjenski Jack Grealish zatim se dvaput približio u razmaku od jedne minute do pobjede u polufinalu, ali njegov prvi pokušaj izbacio je Ferland Mendy svojim drugim udarcem koji je izvrsno obranio Courtoisovo ispruženo lijevo kopanje.

Jack Grealish
Slika:
Jack Grealish je bio blizu da zabije sekundu za City prije Rodrygovog heroja

Ali ova Realova momčad ne zna kada su poraženi, a u 90. minuti Rodrygo je povukao jedan nakon što je ubacio Benzemino povlačenje.

City je ostao zaprepašten minutu kasnije, a Brazilac je potom fantastičnim udarcem glavom iz ubačaja Carvajala izjednačio izjednačenje i poslao u produžetke.

Šokirani City je potom dosudio jedanaesterac pet minuta nakon ponovnog starta jer je Dias srušio Benzemu, a Francuz se pojačao i zabio s mjesta za svoj 15. gol u Ligi prvaka ove sezone.

City je zamalo odgovorio u dodanom vremenu prvog produžetka jer je Courtois obranio Fodenov udarac glavom, ali Fernandinho je promašio skok dok se City nastavlja s potragom za prvim naslovom Lige prvaka, dok Real ostaje na putu da osvoji 14. Europski kup.

Ancelotti: Realova povijest nas drži dalje

Razgovarao sa šefom Real Madrida Carlom Ancelottijem BT Sport: “Ne mogu reći da smo navikli živjeti ovakav život, ali ono što se dogodilo večeras dogodilo se protiv Chelseaja i protiv PSG-a.

“Ako morate reći zašto, povijest ovog kluba je ta koja nam pomaže da nastavimo dalje kada se čini da nas više nema.

“Utakmica je bila pri kraju i uspjeli smo pronaći zadnju energiju koju smo imali. Odigrali smo dobru utakmicu protiv jakog rivala. Kada smo uspjeli izjednačiti, imali smo psihološku prednost u produžecima.

“Nemam vremena razmišljati o ovome [losing the game]. Bilo je teško jer je City imao kontrolu nad igrom, ali posljednju priliku smo uspjeli otići u produžetke.

“Sretan sam što sam tamo u finalu, u Parizu protiv još jednog velikog rivala. Navikli smo na to. Bit će to fantastična utakmica za nogomet.”

Pep: Nogomet je nepredvidiv

rekao je šef Manchester Cityja Pep Guardiola BT Sport: “Bili smo blizu. Bili smo blizu. Ali na kraju nismo uspjeli doći.

“Jednostavno. U prvom poluvremenu nismo imali igru, nismo bili dovoljno dobri. Ali nismo puno patili. Nakon što smo zabili gol, bili smo bolji. Našli smo svoj tempo i našu igru, a igrači su bili ugodni .

“Nije kao da u zadnjih 10 minuta napadaju i napadaju, a ti patiš. Nije se dogodilo. Stavili su puno igrača u okvir, s [Eder] Militao, Rodrygo, Vinicius, Benzema i ubacili su ubace i zabili dva gola.

“Nismo odigrali najbolje, ali normalno je, polufinale, igrači osjećaju pritisak i žele to učiniti. Nogomet je nepredvidiv, to je ovakva utakmica. Moramo to prihvatiti.

“Sada to moramo obraditi i vratiti se, s našim ljudima kod kuće i posljednje četiri utakmice koje imamo.”

Analiza: Kako se Man City oporaviti od ovoga?

Adam Bate iz Sky Sportsa

Marže su bile dobre, očajnički dobre. Jack Grealish je imao dvije prilike. Dobro je prošao za oboje. Da je lopta rikošetirala od Phila Fodena pod malo drugačijim kutom za prvu priliku. Da je Thibaut Courtois za drugu nosio manje klinove. Ako…

Bernardo Silva i Luka Modrić u akciji tijekom polufinala Lige prvaka između Manchester Cityja i Real Madrida na Bernabeuu
Slika:
Bernardo Silva i Luka Modrić borili su se jedan protiv drugog u veznom redu

Ono što je uslijedilo bilo je nemoguće objasniti, čudna pojava, ali zbog činjenice da Real Madrid to radi. Ovo je bila njihova noć, ali što je ostalo od sezone Manchester Cityja? To je misao koja će biti daleko u španjolskoj prijestolnici, ali će se morati brzo vratiti.

Pep Guardiola će ostati bez. Još jedna šansa je propuštena kada se činilo da ima momčad sposobnu osvojiti ovu Ligu prvaka, čime je prekinuo vlastito 11-godišnje čekanje na najveću nagradu u europskom klupskom nogometu. Za razliku od nekih prethodnih promašaja, odigrao je ravno.

Nije bilo šokantnih propusta, njegova postava nije bila ni previše agresivna kao 2018. ni previše oprezna kao 2019. Napravio je sustav i eliminirao ga je Lyon 2020. Neke je iznenadio tražeći od Ilkaya Gundogana da obavi Rodrijev posao u nastavku finale godine.

Ovdje su njegove zamjene, a ne Carlo Ancelotti, gotovo napravile razliku. Grealish je bio tako blizu da postane heroj s klupe. Da se to dogodilo, City bi mogao biti tijesan favorit za pobjedu nad Liverpoolom u Parizu, baš kao što je i za osvajanje Premier lige. Ako…

Umjesto toga, Guardiola mora podići svoje igrače, preusmjeriti ih na znanje da je trofej koji im je ponovno izmakao – onaj za kojim su žudjeli – otišao još godinu dana. Sve što sada mogu učiniti je zadržati svoje standarde, nadajući se da će ih domaći naslov zasititi. Lakše je reći nego učiniti.

Što je sljedeće za City?

Nedjelja 8. svibnja u 16:00 sati

Početak u 16:30

Manchester City vraćaju se u akciju Premier lige u nedjelju kao domaćini Newcastle, uživo na Sky Sportsu; početak u 16.30 sati. City igra dan nakon svog rivala za naslov Liverpoola, koji bi mogao biti iznad njih na početku utakmice ako izbjegnu poraz kod kuće od Tottenhama u subotu navečer.